Konečne sme tu s víťazmi dlho očakávaných Gotham Awards 2021!
The 31. ročník udeľovania nezávislých filmových cien Gotham sa konali v pondelok 29. novembra na Dolnom Manhattane. Nominácie na ceny boli zverejnené 21. októbra 2021.
The Lost Daughter od Netflixu sa stala stopérkou, ktorá získala najviac ocenení v rôznych kategóriách – najlepší hraný film, prelomová réžia (Maggie Gyllenhaal), vynikajúci výkon v hlavnej úlohe (Olivia Colman) a najlepší scenár.
Colman sa podelil o cenu za vynikajúci herecký výkon s hercom Frankieho Faisona v The Killing of Kenneth Chamberlain.
Kompletný zoznam víťazov Gotham Awards 2021
Úžasná noc udeľovania Gotham Awards 2021 využila aj príležitosť, aby ocenila hercov Petra Dinklagea a Kristen Stewart, režisérku Jane Campionovú, filmového manažéra Eamonna Bowlesa, dramatičku Kathleen Collinsovú, ako aj herecké obsadenie filmu The Harder They Fall.
Pozrite si úplný zoznam víťazov a nominovaných na Gotham Awards 2021 nižšie:
Najlepšia vlastnosť
víťaz: Stratená dcéra
Zelený rytier
Pasovanie
Prasa
Testovací vzor
Najlepší dokumentárny film
víťaz: Uteč
Nanebovstúpenie
Faya Dayi
predseda
Summer of Soul (alebo, keď sa revolúcia nemohla vysielať v televízii)
Najlepší medzinárodný film
víťaz: Drive My Car
Azor
Suvenír časť II
titán
Čo vidíme, keď sa pozrieme na oblohu?
Najhorší človek na svete
Bingham Ray Breakthrough Director Award
víťaz: Maggie Gyllenhaal – Stratená dcéra
Edson Oda – Deväť dní
Rebecca Hall – prechádzajúca
Emma Seligman – Shiva Baby
Shatara Michelle Ford - Testovací vzor
Najlepší scenár
víťaz: Stratená dcéra – Maggie Gyllenhaal
Počítadlo kariet – Paul Schrader
Planéta - Amalia Ulman
Zelený rytier – David Lowery
Prechádzanie – Rebecca Hall
Červená raketa – Sean Baker a Chris Bergoch
Vynikajúci výkon vedúceho
víťaz: Olivia Colman ako Leda Caruso – Stratená dcéra (TIE)
víťaz: Frankie Faison ako Kenneth Chamberlain Sr. – The Killing of Kenneth Chamberlain (TIE)
Michael Greyeyes ako Makwa – Divoký Indián
Brittany S. Hall ako Renesha – Test Pattern
Oscar Isaac ako William Tell Tillich – Počítadlo kariet
Taylor Paige ako Aziah Zola King - Zola
Joaquin Phoenix ako Johnny – poďme
Simon Rex ako Mikey Sabre – Red Rocket
Lili Taylor ako Dawn – Papierové pavúky
Tessa Thompson ako Irene Reenie Redfield – prihráva
Vynikajúci podporný výkon
víťaz: Troy Kotsur ako Frank Rossi – CODA
Reed Birney ako Richard – Mass
Jessie Buckley ako mladá Leda Caruso – Stratená dcéra
Colman Domingo ako Abegunde X Olawale - Zola
Gaby Hoffmann ako Viv – No tak, poďme
Marlee Matlin ako Jackie Rossi – CODA
Ruth Negga ako Clare Bellew – Pasujúca
Prelomový umelec
víťaz: Emilia Jones ako Ruby Rossi – CODA
Natalie Morales ako Cariño – Jazykové lekcie
Rachel Sennott ako Danielle – Shiva Baby
Suzanna Son ako Jahoda – Červená raketa
Amalia Ulman ako Leonor Jimenez – El Planeta
Prelomová séria – dlhý formát
víťaz: Squid Game
Dobrý Pán vták
Je to hriech
Malá sekera
Podzemná železnica
Biely lotos
Prelomová séria – krátky formát
víťaz: Rezervácia psov
Blindspotting
Hacky
Riadiť svet
We Are Lady Parts
Prelomová séria literatúry faktu
víťaz: Philly D.A.
Mesto tak skutočné
Vyhubte všetky surovce
Ako na to s Johnom Wilsonom
Pýcha
Vynikajúci výkon v novej sérii
víťaz: Ethan Hawke ako John Brown – The Good Lord Bird (TIE)
víťaz: Thuso Mbedu ako Cora Randall – The Underground Railroad (TIE)
Jennifer Coolidge ako Tanya McQuoid – The White Lotus
Michael Greyeyes ako Terry Thomas – Rutherford Falls
Devery Jacobs ako Elora Danan Postoak - Rezervačné psy
Lee Jung-jae ako Seong Gi-hun – Squid Game
Jean Smart ako Deborah Vance – Hacks
Omar Sy as Assane Diop – Lupin
Anya Taylor-Joy ako Beth Harmon – The Queen’s Gambit
Anjana Vasan ako Amina – We Are Lady Parts
Pocta riaditeľovi
Jane Campionová
Tribute Set
The Harder They Fall – Zazie Beetz, Deon Cole, RJ Cyler, Danielle Deadwyler, Idris Elba, Edi Gathegi, Regina King, Delroy Lindo, Jonathan Majors, Lakeith Stanfield a Damon Wayans Jr.
Ikona Hold
Kathleen Collins (posmrtne)
Vplyv na zdravie
Americký fond hercov
Pocta priemyslu
Eamonn Bowles
Pocta interpretovi
Peter Dinklage
Kristen Stewart