Golf je bezpochyby jedným z najstarších športov všetkých čias. Golf sa hral spočiatku v 15. storočí, ale do popredia sa dostal až v 17. storočí v USA a Európe. Medzi ľuďmi panuje názor, že toto je hra Gentlemen Only, no hrá ju viac ako 55 miliónov hráčov na celom svete oboch pohlaví.

Stať sa expertom na golf môže trvať celý život, hoci hra vyzerá celkom jednoducho.

Top 10 najbohatších golfistov v roku 2022

Nižšie je zostavený zoznam 10 najbohatších golfistov na svete. Pozrieť sa!

1. Tiger Woods

Čistá hodnota : 800 miliónov dolárov

Tiger Woods je najbohatším golfistom s odhadovanou čistou hodnotou 800 miliónov dolárov. Legendárny golfista sa rekordných 11-krát umiestnil na prvom mieste v zozname najbohatších hráčov Forbes, čo je veľký výkon. Je najpopulárnejším golfistom na planéte Zem.

Počas celej svojej golfovej kariéry získal množstvo majstrovských titulov. Woods vyhral 80 turnajov PGA, ktoré hrajú muži v USA a Severnej Amerike, a 14 veľkých turnajov. Zarába peniaze prostredníctvom podporných obchodov a sponzorstiev. Tiger woods má obrovské množstvo fanúšikov na rôznych platformách sociálnych médií, ako sú Twitter a Instagram.

2. Arnold Palmer

Čistá hodnota: 700 miliónov dolárov

Arnold Palmer je druhý najbohatší golfista na svete s odhadovanou čistou hodnotou 700 miliónov dolárov. Palmer je veľmi populárny a profesionálny americký golfista, ktorý je považovaný za jedného z najväčších golfistov všetkých čias.

Počas svojej golfovej kariéry vyhral okrem mnohých turnajov PGA Tour aj štyrikrát turnaj Masters. Získal množstvo ocenení a ľudia ho poznajú ako skromného človeka. Je zakladateľom spoločnosti Arnold Palmer Enterprises, ktorá spravuje udeľovanie licencií, potvrdenia, asociácie hovorcov a obchodné partnerstvá Arnolda a jeho športového agenta Marka McCormacka. Je zdrojom inšpirácie pre mnohých začínajúcich golfistov.

3. Greg Norman

Čistá hodnota: 500 miliónov dolárov

Greg Norman je bývalý austrálsky golfista a podnikateľ. Greg sa preslávil víťazstvom na 91 medzinárodných turnajoch vrátane 20 turnajov PGA a dvoch veľkých turnajov v rokoch 1986 a 1993. Založil svoju vlastnú spoločnosť zaoberajúcu sa návrhom golfových ihrísk Greg Norman Company a má aj vlastnú líniu oblečenia.

Je predsedom a generálnym riaditeľom spoločnosti Greg Norman Company, ktorá bola predtým známa ako Great White Shark Enterprises, ktorá má obchodné záujmy v oblasti interiérového dizajnu, nehnuteľností, výroby vína a private equity.

4. Phil Mickelson

Čistá hodnota: 400 miliónov dolárov

Phil Mickelson, označovaný aj svojou prezývkou Lefty, je známy americký golfový hráč. Je štvrtým najbohatším golfistom s odhadovanou čistou hodnotou 400 miliónov dolárov. V roku 1992 sa stal profesionálnym golfistom a stal sa najbohatším americkým hráčom v oblasti golfu.

Oficiálny svetový golfový rebríček umiestnil Mickelsona mnohokrát na svetovú #2. Bol tiež súčasťou Svetovej golfovej siene slávy.

5. Jack Nicklaus

Čistá hodnota: 320 miliónov dolárov

Jack Nicklaus je na piatom mieste v našom zozname top 10 svetových golfistov s odhadovaným čistým majetkom 320 miliónov dolárov od roku 2021. Je prezývaný Zlatý medveď svojimi fanúšikmi. Po tom, čo sa v roku 1961 stal profesionálnym golfistom, vyhral celkovo 18 majstrovských titulov.

Vyhral tiež 73 víťazstiev na PGA Tour av roku 1974 sa dostal do Svetovej golfovej siene slávy. Je zakladateľom golfového klubu Muirfield Village a tiež hostiteľom Memorial Tournament, ktorý sa konal v jeho klube v Dubline, Ohio. Veľa času trávi dizajnom golfových ihrísk a napísal aj veľa golfových inštruktážnych kníh.

6. Gary Player

Čistá hodnota: 250 miliónov dolárov

Gary Player je bývalý juhoafrický profesionálny golfista a šiesty najbohatší golfista s odhadovanou čistou hodnotou 250 miliónov dolárov. S golfom začal ako tínedžer a v priebehu troch rokov sa stal profesionálnym hráčom. Garymu sa podarilo vyhrať deväť veľkých majstrovstiev na bežnom turné, ako aj deväť veľkých majstrovských turnajov.

Bol medzinárodným veľvyslancom golfu. Gary vlastní spoločnosť zaoberajúcu sa návrhom kurzov a realitnú spoločnosť. Jeho nadácia The Player Foundation podporuje vzdelávanie pre znevýhodnené deti na celom svete.

7. Fred Couples

Čistá hodnota: 150 miliónov dolárov

Frederick Steven Couples je americký profesionálny golfista s odhadovanou čistou hodnotou 150 miliónov dolárov. Vyhral 64 profesionálnych turnajov a hral na PGA Tour a PGA Tour Championship.

Je prezývaný Bum Bum svojimi fanúšikmi pre jeho presné jazdné schopnosti. V roku 2013 sa preslávil vo Svetovej golfovej sieni slávy.

8. Jordan Spieth

Čistá hodnota: 130 miliónov dolárov

Jordan Spieth je americký profesionálny golfista, ktorý je ôsmym najbohatším golfistom s odhadovanou čistou hodnotou 130 miliónov dolárov. Meno a slávu dosiahol, keď mal 25 rokov. Jordan Speith sa narodil v atletickej rodine. Spočiatku bol hráčom bejzbalu a neskôr sa začal zaujímať o golf, keď mal len 12 rokov.

Jordan je 3-násobným víťazom majoru a zároveň víťazom FedEx Cupu z roku 2015. Zvykol tiež propagovať produkty pre medzinárodné značky ako Wheaties, Coca-Cola a Rolex. V roku 2018 patril medzi 25 najlepšie zarábajúcich športovcov.

9. Rory Mcilroy

Čistá hodnota: 110 miliónov dolárov

Rory Mcilroy, profesionálny golfista zo Severného Írska, je na 9. mieste v našom zozname najbohatších golfistov sveta s odhadovanou čistou hodnotou 110 miliónov dolárov.

Je tiež členom PGA a European Tours. Potom, čo sa v roku 2007 zmenil na profesionálneho golfistu, vyhral 13-krát na turnaji PGA Tours, ktorý zahŕňa 4 veľké majstrovské turnaje.

10. Ernie Els

Čistá hodnota: 85 miliónov dolárov

Theodore Ernest Els, ktorý je tiež známy ako The Big Easy je juhoafrický profesionálny golfista s čistou hodnotou 85 miliónov dolárov. Je vysoký 6 stôp a 3 palce, vďaka čomu ľahko hrá plynulé golfové švihy.

Na PGA Tour vyhral 19-krát a na European Tour 28-krát. Dvakrát vyhral US Open a Open Championship. Ernie tiež vedie nadáciu, ktorá propaguje golf medzi znevýhodnenými deťmi v Južnej Afrike.

Týmto sme skončili s naším článkom o 10 najbohatších svetových golfistoch v roku 2021. Neváhajte a podeľte sa o svoje pripomienky, ak nejaké máte, v sekcii komentárov nižšie!