Real Madrid zvíťazil 3:2 po tesnom súboji s Barcelonou o postup do finále španielskeho Superpohára

Cítil som sa, ako keby sa kolesá času minulú noc otočili späť. Po odchode Cristiana Ronalda a Lionela Messiho sa návnada El-Classika trochu utlmila. Aj keď toto semifinále nebolo vôbec nudné.

Bol plný útočného a svižného futbalu. Real Madrid bol favoritom publika, ktorý mieril do baráže. Hoci sa Barcelona nemienila tak ľahko vzdať a predĺžila hru až do predĺženia.

Ukázalo sa však, že útok Realu Madrid bol pre Kataláncov zdrvujúci.

Benzema viedol cestu Madridu v 5-gólovom trileri

Hra sa začala búrlivo, pretože oba tímy sa snažili zaútočiť. Barcelona bola sľubnejšia na lopte, ale Madrid vyzeral z protiútoku veľmi nebezpečne.

Vinicius Jr bol hlavnou útočnou hrozbou Realu Madrid na ľavom krídle. Bol to on, kto otvoril skóre Realu Madrid nádherne umiestnenou prihrávkou nikoho iného ako madridského záchrancu Karima Benzemu.

Po góle Madridu vyzerala Barcelona rozrušene. Ťažko si vytvárali nejaké priame šance. Po niekoľkých hlavičkových pokusoch Luka De Jonga však Madrid napokon urobil chybu a strelil De Jongovi vyrovnávajúci gól.

Bol to Eder Militao so slabým odklonom, ktorý odvrátil De Jonga do siete Realu Madrid. V druhom polčase viedol Barcelonu Ousmane Dembele a Katalánci vyzerali ako lepšia strana.

Madrid však opäť udrel Karimom Benzemom, ktorý po dobrom zákroku Ter Stegena vyrazil loptu na roh. Bol to Vinicius, ktorého strela prepadla Benzemovi. Benzema už raz trafil žrď a už nebude míňať.

Zdalo sa, že pre Barcelonu je koniec, ale Ansu Fati nastúpil ako super-sub a v 83. minúte vyrovnal za Barcelonu. Dokonca aj v predĺžení Dembele vytiahol skvelý zákrok od Courtoisa, aby udržal vyrovnaný zápas.

Valverde však v 98. minúte strelil víťazný gól pre Madrid. Ak sa pozriete na gól, v šestnástke Barcy bolo 5 hráčov Madridu a inkasovaný gól bol dosť sklamaním.

Barcelona teraz prehrala 5 Clasico v rade

Na konci dňa to bola pre Xaviho mužov ďalšia porážka. Teraz prehrali 5 Classico v rade a na španielskeho manažéra sa zvyšuje tlak. Došlo k niekoľkým prekvapivým rozhodnutiam so zaradením Ferrana Torresa a De Jonga do stredu poľa.

Barcelona prechádza ťažkým obdobím a zranenia boli pre klub veľkou záťažou. Včerajšia noc bola dobrá, pokiaľ ide o návrat Fatiho a Pedriho do klubu.

Teraz, keď sa ich sen o Superpohári skončil, Barcelona sa bude sústrediť na Európsku ligu a zabezpečiť si prvé 4 miesto v La Lige. Obnova odkazu klubu bude trvať dlho, ale bude musieť pokračovať v malých krokoch správnym smerom.